پائولا دلسول در کتاب مشهور طالع‌بینی چینی در مورد سال ببر گفته : محققاً امسال سال آرامی نخواهد بود و انتظار هر نوع تغییر و تحولی میرود و به همه توصیه میشود اندکی با احتیاط باشند.

http://falgoo.persiangig.com/image/fall%20-%20talebini/Babr.jpg

از نظر سیاسی هر نوع تغییر و تحولی، اعم از حرکات نمایشی... انـقلاب... مبـارزات پی‌گیر و جنـگ‌افـروزانه... و بالاخره فجایع جهانی پیش‌بینی میشود و از همین مقدمه می‌توان فهمید که بهتر است کمربند‌های‌مان را محکم ببندیم.

مطالب زیر در مورد خصوصیات سال ببر است و نه خصوصیات متولدین آن و هر آنچه در ادامه می‌آید را در ارتباط با رفتار سالی بدانید که قرار است یک سال از زندگی خود را در آن بگذرانید‌.

امسال سال ببر است و ببر نمیتواند آرام بنشیند ، ببر هم مانند گاو جزو حیوانات حلقهء قدرت سال‌های چینی است ( سال‌های قدرت: موش، گاو، ببر، اژدها، مار و میمون ).

هر چقدر سال گاو خاکی که گذشت محتاط و واقع‌ بین و حساب‌گر بود، این ببر فلزی، متهور و گستاخ و دراماتیک است.

امسال، سال مهیج و پر جریاناتی خواهیم داشت ، ببر فلز به هیچ عنوان تحملی مانند گاو  نداشته و بسیار تهاجمی‌تر عمل میکند.

ببر فلز آمده است تا کار سخت را به انجام برساند ؛ در تنها زمانی که امکان دارد غیرممکن‌ها ممکن میشوند.

مواردی که بایستی انجام میگرفتند اما به دلیل بعضی موانع مسیرشان سد شده بود، انجام خواهند گرفت و یا حداقل پیشرفت چشمگیری خواهند داشت.

نکته‌ای که باقی میماند، زمان حملهء شما به مشکل‌ترین موردی است که با آن روبه‌رو هستید ؛ امسال شما یکی از بهترین شانس‌های خود را برای عبور از سد مشکلات اساسی‌تان دارید.

ببر، عجول، بی‌پروا، بی‌احتیاط و تند است و با هر گونه تکانش و تحریکی برانگیخته می‌شود و در عین حال بسیار پویا و فعال است و ریسک‌های ترسناک میکند با این حال اگر شما به دنبال یک قهرمان میگردید، ببر بهترین است.

ببر دوست دارد طرف شکست‌خوردگان را بگیرد و با هر نوع بی‌عدالتی قابل تصوری بجنگد.

ببرها رهبر به دنیا می‌آیند، اما نه به این خاطر که قابلیت‌های راهبری دارند، نه، آنها به این دلیل ذاتاً رهبرند که می‌توانند هر کسی را به دنباله‌روی و پیروی از خود راغب کنند و اصلاً هم مهم نیست که پروژه‌ء تحت رهبری آنها چقدر ضعیف یا حتی غیرممکن به نظر برسد ؛ البته همیشه برای آنان که ببر را پیروی می‌کنند نگرانی‌هایی وجود دارد.

آنچه می‌توان بی‌هیچ تردیدی در مورد سال ببر فلز بگوییم این است که بی‌شک امسال سالی پرآشوب و به‌هم‌ریخته خواهد بود و طغیان، شورش، انقلاب، یاغی‌گری، کلماتی هستند که در این سال زیاد خواهیم شنید.

شما در سال ببر هر روز قول یک طرح عظیم و یک ایدهء تازه را خواهید شنید و یا خواهید داد.

میتوان گفت امسال سالی است که همه چیز زیر و رو خواهد شد پس ماجراجویان حرفه‌ای که بر احساسات خود مسلط هستند می‌توانند سالی خوب و پرهیجان داشته باشند و کسانی که به دنبال آرامش و امنیت هستند دربه‌در  یک پناهگاه امن خواهند بود تا بتوانند مدتی در آنجا خود را پنهان کنند.

ببرهای نیمه‌شب معمولاً زندگی بی دردسرتر و آرام‌تری خواهند داشت، در حالی که ببرهای روز، هر چه به میانهء روز نزدیک‌تر باشند زندگی پرماجراتر و پرتلاطم‌تری را خواهند داشت، پر از طوفان و خطرات.

ببر کودکی آرام و بدون ناراحتی، جوانی پر از ناملایمات و ماجراهای مختلف داشته‌ و دوران پیری او بستگی به چگونه از سر گذراندن دوران جوانی خواهد داشت.

با همهء این‌ها ببر علامتی مبارک و نیکو است و مردمان شرق دور میگویند: ببر شما را از سه فاجعه دور نگه می‌دارد، آتش‌سوزی، دزدی و ارواح خبیثه.

ببر شجاع، قدرتمند، زیبا و باهوش، علیه هر نوع اقتداری با جسارت از خود واکنش نشان میدهد.¤ از نظر اجتماعی : ببر دیگران را وادار به احترام و چاپلوسی می‌کند، پس ما چنین رفتاری را در جامعه بیشتر از پیش خواهیم دید.

مردم در سال ببر دوست دارند نقش محافظ بزرگ را بازی کنند، بدون نظم و انضباط ، ماجراجویی، جذابیتِ مقاومت‌ناپذیر در سال ببر به خصوص از جنس فلز آن وجود دارد و مسائل بزرگ عشقی ولی احتمالاً با پایان‌های نامساعد نیز موجود است.

مردم در این سال وادار به احترام و چاپلوسی میشوند حتی اگر به ظاهر خودشان بخواهند و به طرز عجیبی مردم با خودرأیی و بدون سیاست و با یک‌دندگی و کله‌شقی، زندگی خطرناک را دوست می‌دارند و زندگی را یک قمار و ریسک می‌دانند که باید در آن فقط جلو رفت تا به هدف رسید.

اکثراً ستیزه‌جو، متنفر از اطاعت، بدون توجه خاصی به پول و ثروت، اقدام‌کننده خواهند بود و نیز ماجراجویانی در عین حال حساس و زودرنج.

امسال هر کسی انرژی، قدرت و شجاعتِ بیشتری داشته باشد، ببر به او کمک خواهد کرد.

امسال سالی است که می‌توانید پی به ماهیت خودتان ببرید زیرا سال ببر به کسانی که با حداکثر توان خود ریسک میکنند لبخند خواهد زد.

 

¤ از نظر سیاسی : وقتی میگوییم ببر در برابر اولیاء امور و قدرت مرکزی یاغی است، یعنی امسال مردم بیشتر چنین احساسی خواهند داشت.

ببرها پیش‌آهنگ امور آزادی‌بخش‌ند، اما خودرأی و بدون سیاست ، ببر نسبت به تمام قدرت‌های مستقر و شخصیت‌های قراردادی اجتماع احساس ستیزه‌جویی دارد.

بنابراین کلیهء مشاغلی که در جامعه به نوعی از قدرت و مرتبهء اجتماعی برخوردارند، امسال در انتظار برخی برخوردهای تند از جانب مردم باشند ، در این سال احتمال جنگ‌های داخلی و نیز جنگ میان کشورها زیاد است و احتمال سرنگونی دولت‌ها هم بیشتر از بقیهء سال‌ها است.

سال ببر سالی برای روی کار آمدن سیاستمداران جدید و تازه‌نفس هم به شمار می‌آید و ما فقط باید چشم‌مان را باز کنیم تا ببینیم چگونه باید این همه تغییر را در زندگی خود مدیریت کنیم.

 

¤ از نظر اقتصادی : در سال ببر نوسانات شدید در بازارهای بورس جهانی دیده خواهد شد و بی‌کاری همچنان بی‌داد میکند.

بازار مسکن هم تشنهء خریدار باقی خواهد ماند مگر با تزریق پول به خریداران از طرف دولت، از آن جایی که آغاز کردن هر گونه پروژهء ساخت و ساز اعم از خانه یا هر چیز دیگری در این سال به سختی ممکن است به سرانجام برسد، بنابراین قیمت مسکن اگر بالاتر نرود، پایین‌تر نخواهد آمد.

اما از آن سو اوضاع کازینوهای دنیا بر وفق مراد خواهد بود ؛ از نظر مالی امسال اصلاً سال خوبی برای اقتصاد دنیا نیست و ارزش دلار در جهان پایین می‌آید.

با این حال هر چقدر که سال پیش ‌رود از لحاظ اقتصادی سالی سخت خواهد بود، اما به همان میزان از نظر معنوی و احساسی سالی پربار و خوش‌آیند است، به طوری که پول موضوعی فرعی به حساب خواهد آمد ؛ امسال سالی پر از خاطره، برای آیندهء خود در پیش داریم

این ببر با عنصر فلز ، سرکش‌ترین و خودرأی‌ترین نوع ببر و بسیار جاه‌طلب و بلندهمت است و میتواند در رابطه با کارش بسیار بی‌رحم و سخت‌گیر باشد .

هیچ‌گاه سر راه یک ببر فلزی قرار نگیرید، این از آن ببرهاست که لغت دیپلماسی در قاموس او وجود ندارد.

در قضاوت دربارهء کارها و ارزش اتفاقات خوب نیست و اغلب در زمان تصمیم‌گیری‌های مهم هم طفره می‌رود.

او بدون توجه خاصی به پول و ثروت به پیش می‌رود، اما معمولاً به پول‌های قابل توجهی خواهد رسید.

حرکت‌های سال گاو آهسته ولی محکم بود، اما کُندی‌های پارسال را فراموش کنید، شور و شعفِ داغ روی فلز سرد نشسته است.

امسال انرژی لازم برای شروع هر فعالیتی به همراه اراده و تصمیم برای ادامهء آن تا به انجام رساندن به وفور وجود دارد یا به "هدف بزرگ " میرسید یا شما و هدف تان خواهید سوخت.

چون عنصر ثابت ببر چوب است و فلز (عنصر متغیر و متحرک آن) با آن در تضاد است و این پنجمین سال است که چنین اتفاقی می‌افتد، ما هم‌چنان شاهد تراژدی‌هایی در جهان خواهیم بود، تراژدی‌هایی ناشی از بلایای طبیعی یا جنگ‌ها و قیام‌ها و سقوط‌های هواپیماها و غیره...

همانند سال 1950 (سال ببر فلز قبلی) میتوان انتظار یک کشاکش نظامی را بین ایدئولوژی‌های مغایر داشت مانند جنگ کشور کره.

سال آینده سال بی‌ثباتی خواهد بود و هر چیزی به سوی آخرین حد و اندازهء خود حرکت میکند ، کلاً ببر اول اقدام می‌کند و بعد فکر می‌کند.

بعلاوه سال 1389 یا به عبارتی سال 2010 میلادی، می‌تواند سال جنگ، بلایا و یا هر نوعی از مناقشه و منازعه در کل جهان باشد.

این سال، سالی برای تغییرات عمده است و بیشتر برای ریختن دیوارها مناسب است تا ساختن آن‌ها، با این حال این تغییرات می‌تواند نتایج خوبی در پی داشته باشد.

عاشق شوید با ببر فلز مطمئناً بر سراسر سال عشق حکومت خواهد کرد ، عشق همه جا خواهد بود و شما آن را در تمام زندگی خود احساس کرده و از آن لذت خواهید برد ؛ حالا وقت دیدن کردن از جاهای دور و خارج از دسترس است.

شغل‌های ببری عبارتند از: ستارهء سینما، افسر ارتش، نویسنده، ورزشکار حرفه‌ای، سیاستمدار، رستوران‌دار که صاحبان این مشاغل بهتر است امسال حواس خودشان را جمع کنند. امسال سالی است که هم می‌تواند آنها را به اوج برساند و هم به بدترین وضعی به زمین بزند.

یک ضرب‌المثل چینی قدیمی میگوید : طی دوره‌ای که فلز حاکم است، هیچ پروژهء سازندگی‌ای را نباید شروع کرد بخصوص ساختمان‌سازی.